Logo Borkowice Gmina

News

News zdjęcie id 1015

Gminny Przegląd Piosenki Dziecięcej - Borkowice 2023

18.10.2023

Sześć duetów,osiemnastu  solistów i ponad dwie godziny znakomitej zabawy – tak w liczbach wyglądał Gminny Przegląd Piosenki Dziecięcej Borkowice 2023, który odbył się w środę 17 października  w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Borkowicach. Swoje wokalne uzdolnienia prezentowali mali artyści z przedszkoli i szkół podstawowych z terenu gminy Borkowice. Wszyscy zachwycili  publiczność i komisję, która wysoko oceniła tegorocznych wykonawców. Odbywający się już od kilku lat Gminny Przegląd Piosenki Dziecięcej cieszy się nadal ogromną popularnością wśród dzieci. Jego celem jest  wspieranie i popularyzacja działań artystycznych oraz promowanie muzycznie uzdolnionych dzieci i młodzieży. Daje to także dużo radości a jak śmieje się dziecko śmieje się cały świat.

Zadaniem młodych solistów było wykonanie jednego utworu wokalnego z repertuaru piosenek dziecięcych. Jury festiwalu w składzie – Karol Sionek,  Kinga Cholewa, Elżbieta Wojtaszewska, Edyta Świercz – Brodecka, Judyta Sikora, oceniało dobór repertuaru, wykonawstwo, stopień trudności, ogólny wyraz artystyczny i estetyczny. Wydany werdykt przedstawiał się następująco:

w kategorii I do lat 5:

I miejsce – Julia Głuch

w kategorii II duety do lat 5:

I miejsce – Maja Majchrzak, Helena Mędrek,

Wyróżnienie :

- Judyta Wójcik, Matylda Koselska

- Emilia  Cholewa, ZofiaPernet,

w kategorii III klasy O-I:

I miejsce – Nikola Maroszek

Wyróżnienia:

- Antoni Nowak,

- Zofia Młodawska

w kategorii IV klasy II-III:

I miejsce - Julia Mosiołek

Wyróżnienia – Piotr Szymczyk  

Komisja  oprócz miejsc i wyróżnień w poszczególnych kategoriach wyłoniła GRAND PRIX przeglądu. Była to nagroda specjalna dla najlepszego uczestnika konkursu a otrzymała jąWiktoria Jarosińska, która otrzymała piękną  maskotkę dinozaura oraz głośnik przenośny. 

Laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury,  Gmina Bibliotekę Publiczną  i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Borkowicach.  Każdy uczestnik otrzymał za udział maskotkę oraz dyplom, dla zwycięzców nagrodą były głośniki oraz słuchawki. Organizatorki imprezy dziękują nauczycielom i rodzicom za trud włożony w przygotowanie uczniów do uczestnictwa w konkursie.

Kochani Laureaci Gminnego Przeglądu Piosenki Dziecięcej! Dziękujemy z całego serca za Waszą niesamowitą energię i talent, które wzbogaciły nasz przegląd. To była wyjątkowa przygoda pełna pięknych chwil i niezapomnianych występów! Jesteśmy pełni podziwu dla Waszej pasji i zaangażowania.

Wójt gminy zaprasza

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

grudzień 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.