News

News zdjęcie id 223

Turnieje zawodników Platana

23.11.2017

W dniu 11.11.2017 r. na sali sportowej w Borkowicach odbył się Ogólnopolski  Turniej im. Tadeusza Sety i Henryka Nowocienia w zapasach w stylu wolnym. W turnieju wzięło udział 110 zawodników i zawodniczek , którzy zaprezentowali wysoki poziom swoich umiejętności. Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy trenujący na co dzień w Międzyszkolnym Uczniowskim Klubie Sportowym Platan Borkowice pod czujnym okiem trenera Józefa Maciejczaka. Wśród dziewcząt w wadze 36 kg Natalia Podsiadło zajęła I miejsce zdobywając złoty medal oraz Wilczak Paulina która w wadze 62 kg zajęła II miejsce zdobywając srebrny medal. W kategorii chłopców w grupie młodzików zawodnicy zajęli następujące miejsca: waga 73 kg Marcin Bąk – I miejsce, waga 35 kg Zaraś Mateusz – V miejsce, waga 47 kg Wilczak Mateusz – V miejsce, 53 kg Grudzień Kacper III miejsce. Kategoria Kadeci: 50 kg Wilczak Patryk – I miejsce. Kategoria dzieci: 30 kg Podsiadły Dawid – II miejsce, 41 kg Dobrodziej Bartosz – I miejsce. Platan Borkowice w punktacji drużynowej zajął  V miejsce na dziesięć drużyn biorących udział w turnieju.  Dnia 18.11.2017 r. w Wierzbicy odbył się Ogólnopolski Turniej Zapaśniczy ,, Szukamy nadziei olimpijskich” o Puchar Wójta Gminy Wierzbica w stylu klasycznym dzieci i młodzików . Nasi zawodnicy zajęli następujące miejsca : Podsiadły Dawid w wadze 30 kg oraz Dobrodziej Bartosz w wadze 41 kg zajęli I miejsca zdobywając złote medale. Równie dobrze zaprezentowali się Wilczak Mateusz w wadze 42 kg zajmując VII miejsce oraz Grudzień Kacper w wadze 53 kg - V miejsce.