Logo Borkowice Gmina

News

News zdjęcie id 265

III JARMARK WIELKANOCNY

28.03.2018

25 marca pod patronatem Wójta Gminy Borkowice Roberta Fidosa odbył się
III Jarmark Wielkanocny” zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Borkowicach. W tym dniu odbyło się również  rozstrzygnięcie  konkursu na tradycyjną, oryginalną i najwyższą Palmę Wielkanocną pod patronatem ks. Kanonika Marka Lurzyńskiego. Komisja konkursowa dokonała oceny 22 palm i wyłoniła zwycięzców zgodnie
z kryteriami zawartymi w regulaminie konkursu.

Zwycięzcami zostali:
Kat. I   - Anna Kowalik ze Smagowa
Kat. II  - Zuzanna Patyna z Ruszkowic
Kat. III  - Mateusz Zaraś z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego OPOKA
Przyznano też 7 wyróżnień. Najważniejszym i najpiękniejszym elementem uroczystych obchodów Niedzieli Palmowej była Msza  Święta z procesją pod przewodnictwem księdza  Marka Lurzyńskiego. Po Mszy Św. w Gminnym Ośrodku Kultury odbył się krótki koncert muzyki Chrześcijańskiej w wykonaniu Pani Agnieszki Borówki oraz występ Chóru Seniorów działającego przy GOK w Borkowicach. Następnie zostały wręczone nagrody dla zwycięzców i wyróżnionych w konkursie na Palmę Wielkanocną. Na zakończenie Pan Wójt Robert Fidos złożył wszystkim życzenia z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych.
Podczas imprezy można było zakupić wyroby rękodzieła  o tematyce wielkanocnej. Dekoracja stołów i różnorodne potrawy świąteczne, przygotowane zostały przez:
GOK, Stowarzyszenie Kobiet Kreatywnych ze Smagowa, Klub Seniora „Zawsze Razem”, „Klub Seniora 50+” z Borkowic. Podczas Jarmarku nie zabrakło oczywiście degustacji potraw.

Link do galerii zdjęć

 

Wójt gminy zaprasza

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

styczeń 2019
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.