Logo Borkowice Gmina

News

News zdjęcie id 281

Spotkanie z biblioteką i bajką

30.05.2018

Dnia 16.05.2018r.  Gminna Biblioteka Publiczna w Borkowicach zaprosiła   przedszkolaków z Ninkowa na lekcję biblioteczną, która odbyła się w Filii w Ruszkowicach.  Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Większość  z nich było wcześniej w bibliotece  ze swoimi rodzicami bądź starszym rodzeństwem lecz dla większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Dzieci miały możliwość obejrzeć wypożyczalnię i czytelnię oraz Lokalne centrum kompetencji działające przy filii.  

Przedszkolaki uważnie wysłuchały pogadanki na temat zadań biblioteki, zasad korzystania z księgozbioru i warunków jakie należy spełnić, aby zostać czytelnikiem. Spotkanie
w bibliotece nie mogło obyć się bez głośnego czytania. Dzieci wysłuchały bajkę  pt. ”Była sobie księżniczka”. Wszystkim dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały i komentowały oglądane obrazki. Panie przedszkolanki wypożyczyły kilka książek, dzieci mogły zobaczyć jak w formie elektronicznej wypożyczamy książki. Po zakończonej lekcji dzieci z przedszkola z Ninkowa  zostały zaproszone do Gminnego Ośrodka Kultury w Borkowicach gdzie mogły obejrzeć przedstawienie pt. „Księżniczka na ziarnku grochu” w wykonaniu klasy V szkoły podstawowej w Borkowicach. Na przedstawienie zostały zaproszone również dzieci klas O-III Szkoły Podstawowej w Borkowicach oraz przedszkolaki z  przedszkola Antoninek  w Borkowicach. Wszystkim bardzo podobał się tak zorganizowany dzień. Tak dzieci jak i opiekunowie z niecierpliwością czekają na kolejne spotkanie z książką, oraz młodymi aktorami.      

Wójt gminy zaprasza

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

luty 2019
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.