Logo Borkowice Gmina

News

News zdjęcie id 359

FERIE 2019 Z GMINNYM OŚRODKIEM KULTURY I GMINNĄ BIBLIOTEKĄ PUBLICZNĄ W BORKOWICACH ZAKOŃCZONE!!!

18.02.2019

Nadszedł czas na podsumowanie dwóch tygodni ferii, miejmy nadzieję w pełni udanych, fascynujących, pełnych różnorodnych atrakcji.

W tym roku podczas zimowego odpoczynku Gminny Ośrodek Kultury i Gminna Biblioteka Publiczna w Borkowicach miały do zaoferowania wiele ciekawych
i interesujących zajęć oraz wyjazdów.

 Pierwszy tydzień ferii rozpoczął się od wyjazdu do Multikina w Radomiu. Seanse filmowe zawsze są dobrym pomysłem. Nie ma problemu, żeby uzbierać grupę sześćdziesięciu osób. Akurat w ferie trafiliśmy na dwie bajkowe nowości: „BUMBLEBEE” i „RALPH DEMOLKA W INTERNECIE”. Dzieciom się podobało, więc chyba wybór był słuszny.

W środę w Gminnej Bibliotece Publicznej w Borkowicach odbył się konkurs głośnego czytania, który cieszył się dużym zainteresowaniem. Wyróżnione osoby to:
kat I – Kacper Chylicki , kat. II – Wojtek Świerczyński, kat. III -  Zuzanna Patyna
i Aleksandra Klusek .

Jak co roku w okresie ferii odbyło się już po raz XII Gminne Dyktando o Tytuł „Mistrza Ortografii”.  Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali nagrody książkowe. a dla mistrzów ortografii nagrodą było  pióro wieczne i długopis.
Mistrzami Ortografii  zostali: kat I – Kacper Chylicki ; kat II – Julia Szymczyk ; kat III – Zuzanna Patyna; kat IV dorośli – Edward Dudek. Piątkowy dzień dzieci spędziły na sali gimnastycznej w ZSO w Rzucowie, gdzie zorganizowana została „Strefa Zabaw – dmuchańce”.

W poniedziałek 4 lutego ponownie pojechaliśmy do Multikina w Radomiu oraz zobaczyliśmy wystawę klocków lego. Jak co roku największym zainteresowaniem cieszył się wyjazd na lodowisko w Skarżysku – Kamiennej, gdzie pojechaliśmy 5 lutego. Dzięki temu swoje łyżwiarskie umiejętności szlifowało przeszło pięćdziesięciu  uczestników wycieczki.  6 lutego dla grupy dorosłych i młodzieży zorganizowaliśmy wyjazd    do kina w Radomiu na film „Miszmasz, czyli kogel-mogel 3”  . Dużą atrakcją okazały się  zajęcia kulinarne, na których dwie grupy dzieci i młodzieży pod przewodnictwem pani Marty Chmieliewskiej, uczyły się gotować i piec.  

W piątek 8 lutego odbyło się podsumowanie ferii i rozstrzygnięcie konkursów: Głośnego Czytania, Dyktanda  o tytuł Mistrza Ortografii. Po wręczeniu nagród na dzieci czekało ognisko na Krakowej Górze. Wszystkim dzieciom i młodzieży oraz opiekunom dziękujemy za wspólnie spędzony czas .

Wójt gminy zaprasza

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

maj 2019
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.