Logo Borkowice Gmina

News

News zdjęcie id 378

W dniach 28 i 29.03.2019r. Gminny Ośrodek Kultury i Gminną Bibliotekę Publiczną w Borkowicach odwiedziła Australijska pisarka i tancerka.

18.04.2019

W dniach 28 i 29.03.2019r. Gminny Ośrodek Kultury i Gminną Bibliotekę Publiczną w Borkowicach odwiedziła Australijska pisarka i tancerka.

Elżbieta Bednarczyk to autorka książek dla dzieci i nie tylko, do Borkowic przyjechała z Częstochowy, gdzie mieszka tymczasowo, ponieważ na co dzień od blisko 30 lat mieszka w Australii. Znana jest głównie z utworów dla dzieci takich jak: „Kłótnie w tornistrze”; „Figlarne myszki” czy “Chciwy niedźwiadek”. W swoim dorobku posiada wiersze, prozę i sztuki teatralne. 
Dnia 28.03.2019r. o godzinie 17.30 w GOK-u odbyło się spotkanie autorski z dorosłymi czytelnikami. Artystka prezentowała swoją twórczość poetycką. Z wielkim temperamentem wykonała taniec cygański, turecki i arabski. Spotkanie było dla artystki okazją do przekazania swojej filozofii życiowej i pozytywnego postrzegania świata. Na zakończenie zachwyciły nas slajdy ukazujące piękno australijskiej przyrody i architektury.
Następnego dnia przedpołudniowe atrakcje zaadresowane były do najmłodszych czytelników – dzieci przedszkolnych i uczniów klas początkowych. Pierwsze spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej w Rzucowie a kolejne w Gminnym Ośrodku Kultury gdzie gościliśmy dzieci ze Szkoły Podstawowej oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego z Borkowic.

Spotkanie autorskie rozpoczęło się od przeczytania wierszowanych bajek, podczas których Pani Elżbieta zachęcała słuchaczy do wcielenia się w rolę aktorów. W trakcie spotkania widownia chętnie brała udział w rozmowach z prowadzącą. Autorka przekazała dzieciom wiele cennych wartości i nakłaniała do tego, aby szanować drugiego człowieka, swoich kolegów, nauczycieli, czytać dużo książek, które nas wzbogacają i poszerzają naszą wiedzę o świecie. Opowiadała również o tym jak żyje się ludziom w Australii, ilustrując to pokazem multimedialnym. Mówiła o tym jak wygląda szkoła i nauka w Australii, jak mieszkańcy spędzają najczęściej swój wolny czas.
Poza pisaniem drugą miłością pani Elżbiety jest taniec. Na zakończenie spotkania przygotowała dla wszystkich niespodziankę- przenosząc nas do swojego świata cygańskim tańcem.
Po spotkaniu z Elżbietą Bednarczyk dzieci miały możliwość nabycia książek wraz z imienną dedykacją i autografem, a dorośli mieli możliwość nabyć tomik wierszy autorki pt. „Uśpione ogrody”.

Wójt gminy zaprasza

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

sierpień 2019
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.