Logo Borkowice Gmina

News

News zdjęcie id 404

RuszCovia ma 25 lat!

03.07.2019

W sobotę 29 czerwca na stadionie piłkarskim w Ruszkowicach odbyły się obchody 25-lecia istnienia Gminnego Klubu Sportowego „RuszCovia” Borkowice.

Obchody Jubileuszu rozpoczęły się częścią oficjalną, którą poprowadził obecny Prezes „RuszCovii” - Tomasz Wójcik. Piłkarze, którzy wywalczyli trzeci w historii awans do
A Klasy zostali nagrodzeni medalami przez Zarząd Klubu. W imieniu Wójta Gminy Borkowice Roberta Fidosa  życzenia dla działaczy i zawodników złożył sekretarz Gminy Sławomir Tamioła, który wręczył pamiątkowe dyplomy i torby sportowe.   Nasz Jubileusz zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele Radomskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej, na czele z Prezesem Sławomirem Pietrzykiem, a także Burmistrz Miasta Szydłowca, Artur Ludew, którzy podarowali Klubowi sprzęt sportowy. W dalszej części uroczystości nastąpiło wręczenie przez Zarząd GKS „RuszCovia” pucharów i dyplomów za zasługi i działalność na rzecz rozwoju Klubu przez ostatnie 25 lat. W kategorii „Trener” zostali nagrodzeni: Ryszard Sionek, Stanisław Faber, Bogdan Szcześniak, Artur Ludew, Adam Płuciennik. W kategorii „Prezes” zostali wyróżnieni: Jarosław Stępień, Lech Fidos, Szymon Plaskota, Zbigniew Najdzik, Stefan Fidos, Jacek Fidos, Mirosław Gębka, Ireneusz Sionek oraz Tomasz Wójcik. Kapituła Gali 25-lecia przyznała również dwie nagrody specjalne dla Jana Plaskoty  oraz Pawła Majewskiego. Nagrodzonym towarzyszyły gromkie brawa licznie zebranej publiczności.

Po części oficjalnej odbył się mecz piłki nożnej GKS „RuszCovia” Borkowice kontra Przyjaciele „RuszCovii”, gdzie w składzie znaleźli się byli zawodnicy popularnej „Gieksy” oraz piłkarze z zaprzyjaźnionych klubów z regionu. Spotkanie zakończyło się remisem. Imprezie towarzyszyły pamiątkowe zdjęcia, rozmowy o dawnych i obecnych czasach działalności Klubu. Podczas trwania Jubileuszu Organizatorzy zapewnili poczęstunek, liczne atrakcje i konkursy z nagrodami. Obchody 25-lecia Klubu zwieńczyła zabawa taneczna.

Klub powstał w 1994 roku z inicjatywy Zbigniewa Najdzika, Jana Plaskoty, Jacka Fidosa, Marka Gruchota, Mariusza Fidosa, Pawła Plaskoty i Jana Fidosa. W swojej 25 - letniej historii Klub trzykrotnie awansował do A klasy - 2001, 2003 i 2019 roku. Największym sukcesem jak do tej pory był awans do Ligi Okręgowej w 2010 roku. Wówczas drużyna pozostała na tym szczeblu rozgrywkowym, notując dobre wyniki, aż przez 4 sezony. Głównym sponsorem Klubu od 1997 roku jest Gmina Borkowice.

Wójt gminy zaprasza

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

sierpień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.